Premier League, czyli liga angielska piłki nożnej, budzi żywe emocje. Nie tak dawno wszyscy oczekiwali na to, jak zakończy się mecz Newcastle i Manchester United (wygrał ten pierwszy 2:0). Teraz kibicie czekają na kolejne mecze, m.in. Chelsea i Liverpool, Leeds i Notingham Forest. Tych meczy jest zdecydowanie więcej. Jednak nie tylko zwycięstwa, remisy i porażki tak interesują kibiców. W Premier League odbywa się bowiem prawdziwe trzęsienie ziemi.

Utrata pracy przez szkoleniowców

Pod tym linkiem sprawdzisz nadchodzące mecze i transmisje Premier League. Cenna informacja dla tych, którzy nie mają możliwości oglądania takich rozgrywek w telewizji. Oprócz tego, czas na to, aby zobaczyć, co wywołało takie zaskoczenie, jeżeli chodzi o ligę angielską.

Otóż swoją uwagę skupiło na sobie aż dwunastu szkoleniowców, którzy w ostatnim czasie pożegnali się z pracą w klubach angielskich. Osoby, jakie na bieżąco śledzą Premier League przyznają, że jeszcze nigdy nie było takiej sytuacji, aby aż tylu trenerów mogło stracić swoją posadę. Na kogo padło?

pod tym linkiem sprawdzisz nadchodzące mecze i transmisje premier league

Fot. rarrarorro / shutterstock.com

Trenerzy poza klubem

Graham Potter, który trenerem został niecałe siedem miesięcy wcześniej, dość szybko pożegnał się ze swoim jeszcze świeżym stanowiskiem. Powodem tego był fakt, że pod jego wodzą słynni The Blues, wygrali jedynie dwanaście meczów, z czego siedem na poziomie Premier League. To sprawiło, że zajmują oni dopiero 11 lokatę. Jest to tym bardziej trudne do uwierzenia, że przecież Chelsea to sześciokrotni mistrzowi Anglii! A tu nagle taki spadek! Tego nikt się nie spodziewał. Dlatego też nikogo nie dziwi to, że Potter pożegnał się ze swoi stanowiskiem. Sprawdź również rozgrywki Championship.

Dużo działo się również w Southampton FC. Tam również władze klubu uznały, że na przeciągu krótkiego okresu podziękowali dwóm kolejnym trenerom. W pierwszej kolejności ze stanowiskiem szkoleniowca pożegnał się Ralph Hasenhuettl. Po nim przyszedł czas na Nathana Jonesa. W chwili obecnej trenerem jest Ruben Selles. Jednak władze klubu już zastrzegły, że jest to tylko trener tymczasowy. Kto zajmie jego stanowisko (czyli Salles znowu nie będzie szkoleniowcem), pozostaje tylko oczekiwać kolejnych informacji napływających z Anglii.

Kto jeszcze stracił pracę?

O pozostałych szkoleniowcach i ich próbach prowadzenia różnych drużyn w Premier League, można mówić naprawdę dużo. Lepiej jednak sprawdzić, na kogo po prostu padło w Premier League. Oto lista osób, jakie w ostatnim czasie pożegnały się z pracą:

  1. Scott Parker – AFC Bournemouth
  2. Thomas Tuchel – Chelsea FC
  3. Bruno Lage – Wolverhampton Wanderers
  4. Steven Gerrard – Aston Villa
  5. Ralph Hasenhuettl – Southampton FC
  6. Frank Lampard – Everton FC
  7. Patrick Vieira – Crystal Palace
  8. Antonio Conte – Tottenham Hotspur
  9. Brendan Rodgers – Leicester City
  10. Jesse Marsch – Leeds United

Plus te osoby, jakie zostały wymienione na samym początku. Wierni kibice będą teraz patrzeć, komu przypadną stołki trenerskie. Chyba można śmiało powiedzieć, że trzęsienie ziemi było spore. Pozostaje mieć nadzieję, że Potter był ostatnim zwolnionym szkoleniowcem.