Wiadomości związane z klubem Swansea City, które w ostatnim czasie trafiają do mediów, wywołują ogromne emocje i zdziwienie u wielu kibiców. Drużyna nie radzi sobie najlepiej w angielskiej lidze EFL Championship, a dodatkowo niedawno pojawiła się wiadomość o rozstaniu klubu z Markiem Allenem. Mężczyzna objął stanowisko dyrektora sportowego zaledwie 8 miesięcy wcześniej, awansując ze stanowiska Menadżera Akademii. Opisywany był wtedy przez dyrektora generalnego jako osoba, której bezbłędnie uda się „zjednoczyć wszystkie obszary działalności piłkarskiej klubu”. Najwyraźniej jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem.

Mark Allen nie będzie dłużej dyrektorem sportowym Swansea City?

Niedawno pojawiła się w mediach wiadomość, zgodnie z którą Mark Allen miał zostać zwolniony ze stanowiska dyrektora sportowego. Rzekomo on i dyrektor naczelny, Julian Winter, mieli odmienne poglądy i wizje związane z klubem i działaniami wokół niego, w mediach jednak nie pojawiły się szczegółowe informacje na ten temat. Padają jedynie sugestie, że Winter nie był zadowolony z efektów pracy Allena, a różnica zdań dotyczyć miała m.in. styczniowego okna transferowego.

Przypomnijmy, że Mark Allen od 2009 do 2017 roku był dyrektorem Akademii w Manchester City, a kolejne dwa lata pracował w Rangersach. Miał bogate doświadczenie i cieszył się poważaniem w branży, więc przejście do Swansea City miało być korzystne dla obu stron. Współpraca miała być rozwijana pod kątem mobilizacji zespołu oraz pracy nad jego powrotem do Premier League. Pozycja drużyny w tabeli EFL Championship wskazuje jednak, że ta ostatnia ambicja może w tym sezonie nie zostać zrealizowana.

Jakie są nadchodzące mecze Swansea City?

Swansea City rozegra jeszcze trzy mecze w ramach EFL Championship w najbliższym czasie. Będą to:

  • Swansea City – Bournemouth (26.04);
  • Nottingham Forest – Swansea City (30.04);
  • Swansea City – QPR (7.05).

Angielska profesjonalna liga piłki nożnej przyciąga wielu kibiców, co przekłada się także na zainteresowanie zakładami i ofertami bukmacherów online. Zarówno na najbliższe mecze w ramach EFL Championship, jak i np. rozgrywki trwającej Ligi Mistrzów, kibice dostać mogą specjalny kod bonusowy w PZBuk. Dzięki niemu potencjalna wygrana może być jeszcze wyższa. Z bonusem jest szansa wygrać aż 1000 zł więcej. Odpowiada za to atrakcyjny cashback. Dodatkowo liczyć u tego bukmachera można również na darmowy zakład 50 zł przy rejestracji z kodem. Choć obstawianie zakładów zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, to te atrakcyjne oferty przyciągają setki kibiców chcących spróbować swoich sił i szczęścia.

Jaka jest sytuacja Swansea City w tym sezonie?

Osoby obstawiające zakłady związane z popularnymi turniejami czy poszczególnymi meczami Swansea City bez wątpienia z napięciem obserwują wszystkie wiadomości sportowe pojawiające się w sieci. Z ich pomocą można łatwiej przewidzieć rozwój wypadków na boisku czy zgadnąć ostateczny wynik. W przypadku drużyny z Walii niestety na razie wiele wskazuje na to, że nie zostanie ona mistrzem EFL Championship 2022.

Według aktualnej tabeli zespół znajduje się na 14. pozycji, a do pierwszej trójki brakuje mu aż 16 punktów. Nie oznacza to jednak, że kibice nie mają powodów do radości. Ostatnich osiem spotkań było wyjątkowo emocjonujących, nie przyniosły mu bowiem żadnej przegranej. Tylko ostatnich pięć meczów to 3 remisy i 2 wygrane, choć zdaniem wielu nadchodzące spotkanie z Bournemouth może tę passę przerwać. Russell Martin twierdzi jednak, że Swansea City jest dobrze przygotowana i piłkarze dadzą z siebie wszystko. Trener podkreślił, że ten mecz będzie wielkim wyzwaniem, którego cała drużyna nie może się już doczekać.

Pozytywnym akcentem jest również obecność zawodnika ze Swansea City w zestawieniu najlepszych pięciu zawodników EFL Championship pod względem strzelonych goli. Joel Piroe na tę chwilę ma ich na koncie 20, dzięki czemu zajmuje 4. miejsce wraz z Andreasem Weimannem z Bristol City. Przed nimi znalazł się Ben Brereton z Blackburn Rovers (21 goli), Dominic Solanke z Bournemouth (27 goli) i Aleksandar Mitrović z Fulham (41 goli).