Do zakończenia obecnego sezonu Premier League pozostała jeszcze tylko jedna kolejka. Ważą się losy tytułu mistrza Anglii, ponieważ na 1 mecz przed końcem Manchester City ma tylko 1 punkt przewagi nad Liverpoolem. Nie wiadomo także, który klub z Londynu zajmie 4 miejsce. Niepewni utrzymania są także gracze Leeds United i Burnley. Różnica pomiędzy 17 i 18 drużyną wynosi punkt. Na pewno ligę opuszczają Norwich City i Watford. Cała kolejka zostanie rozegrana w niedzielę 22 maja o godzinie 17. W nowym sezonie do Premier League awansowali już gracze Fulham, a także Bournemouth.

transmisje premier league

Fot. MDI / shutterstock.com

Zmiana po 8 latach

Od teraz transmisje premier league pokazywane będą na platformie viaplay przez co najmniej 8 najbliższych lat. To w tym serwisie polscy kibice będą mieć możliwość śledzenia losów swoich ulubionych klubów w Anglii. Viaplay kosztuje raptem 34 złote za miesiąc i obejmuje wszystkie treści, nie tylko spotkania piłki nożnej, hokeja na lodzie, czy rugby, ale są to również filmy i seriale dla dorosłych, a także dzieci. Warto pamiętać, że nadal ta platforma oferuje spotkania europejskich pucharów, jakimi są Liga Europy, a także Liga Konferencji. Emocji więc zabraknąć nie powinno, ponieważ w tych rozgrywkach również będzie można śledzić zmagania z udziałem najlepszych klubów pochodzących z Anglii, które będą reprezentować swój kraj poza granicami swojego kraju.

Gdzie oglądać mecze ligi angielskiej w nowym sezonie?

Do tej pory spotkania Premier League można było śledzić na antenach Canal + Sport. Od nowego sezonu platforma ta straci prawa do pokazywania spotkań z najlepszej piłkarskiej ligi świata po okresie aż dwudziestu pięciu lat, co na pewno dla wszystkich kibiców tej ligi jest sporym zaskoczeniem, jak i pewnym rozczarowaniem.

Kiedy rozpocznie się nowy sezon Premier League?

Nowa kampania Premier League w sezonie 2022/23 rozpocznie się 6 sierpnia, a więc tydzień wcześniej niż było to w poprzednich latach. Jest to oczywiście pokłosie Mistrzostw Świata w Katarze, które rozpoczną się w listopadzie. Od tego momentu kluby rozegrają 16 kolejek do 12-13 listopada. Później liga nie będzie grać aż do okresu świąt Bożego Narodzenia, a więc do Boxing Day 26 grudnia. Od tej pory 22 pozostałe kolejki powinny zostać rozegrane bez żadnych przeszkód. W porównaniu do innych lig przerwa po Mundialu będzie bardzo krótka, ponieważ od finału Mistrzostw Świata upłynie raptem 8 dni. Czasu na odpoczynek będzie więc bardzo mało. Jest to niezwykle intensywny sezon dla graczy w tej lidze.

Już 14 listopada piłkarze, którzy zagrają w Katarze pojadą na zgrupowanie swoich reprezentacji. W gronie tych piłkarzy powinien znaleźć się Matty Cash z Aston Villi, Jan Bednarek z Southampton, jak i Mateusz Klich z Leeds United i Przemysław Płacheta z Norwich City, które niestety opuszcza Premier League. Niepewna jest kwestia kontuzjowanego Jakuba Modera. Oczywiście karierę w reprezentacji Polski zakończył już Łukasz Fabiański, który występuje w West Ham United i na swojej pozycji jest jednym ze specjalistów, zwłaszcza od rzutów karnych.