Garry Monk podpisał nowy 3 letni kontrakt z klubem. Obecna umowa kończyła się menadżerowi Swansea City za dwa lata. Po świetnym sezonie zdecydowano się na jej przedłużenie do lata 2018.

36 latek doprowadził Swansea do rekordowego 8 miejsca w Premier League i rekordowej liczby 56 punktów zdobytych w tych rozgrywkach.

„Rozmawialiśmy już od jakiegoś czasu, głównie omawialiśmy detale, więc jestem bardzo zadowolony, że w końcu udało się wszystko sfinalizować.” – mówił Monk

„To jest mój dwunasty rok w Swansea i zawsze dawałem z siebie wszystko. Ostatni sezon był fantastyczny i wiele się z niego nauczyłem na przyszłość. Ale nawet po tym sukcesie który odnieśliśmy, od szkoleniowców po zawodników, nie możemy pozwolić sobie na stagnacje.”

„Wierzę, że zbudowaliśmy solidne fundamenty po których będziemy piąć się do gór. To prawdopodobnie będzie najbardziej istotny i najtrudniejszy sezon, bo wiele klubów Premier League będzie podpisywało umowy o prawa telewizyjne. ”

Prezes Huw Jenkins dodał: „Jako klub jesteśmy bardzo szczęśliwi z podpisania nowego kontraktu z Garry’m. Taka była kolej rzeczy po fantastycznym sezonie i pracy jaką wykonał oraz jego oddania dla klubu przez te wszystkie lata. ”