Podczas nadchodzącego weekendu ponownie na boiska Premier League wybiegną drużyny walczące o tytuł oraz utrzymanie. Tym razem czeka nas 19. kolejka ligowa, która po raz kolejny może wiele zmienić. Poniżej przedstawiamy zapowiedź, w której zahaczymy zarówno o zespoły walczące o czołówkę, jak i ligowy byt.

19. kolejka Premier League. Kto ma szanse wyprzedzić lidera?

W pierwszej dziesiątce tabeli ligowej Premier League dojdzie do kilku naprawdę istotnych pojedynków. Przede wszystkim naprzeciw siebie staną Liverpool oraz Manchester United. Spotkanie to jest istotne jednak nie tylko dla tych dwóch zespołów, ale i całego peletonu ekip. Wydaje się, że większość zespołów będzie trzymać kciuki za podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera, ponieważ urwanie punktów mistrzowi Anglii oznacza zbliżenie się do niego nawet na punkt.

Poza tym, równie interesująco zapowiada się spotkanie Leicester – Southampton. Obie drużyny zagrają tym razem o trzy punkty, które jednym pozwolą odskoczyć, a drugim z kolei zrównać się z przeciwnikiem. Na razie na lepszej pozycji są gospodarze, którzy plasują się na trzecim stopniu podium, a popularnych „Świętych” wyprzedzają o trzy punkty. Serię trzech zwycięskich spotkań będzie chciał kontynuować Manchester City, który zmierzy się z Crystal Palace.

Dolne rejony tabeli Premier League. Czy dojdzie do przetasowań?

Równie emocjonująco podczas 19. kolejki Premier League będzie jednak także w dolnych rejonach tabeli. Tutaj o poprawę swojej pozycji zawalczy kilka drużyn, które punktów potrzebują jak tlenu. Wydaje się, że najtrudniejsze zadanie czeka Fulham, które na własnym obiekcie podejmie ekipę Chelsea. Mimo kłopotów, to „The Blues” będą faworytem tej rywalizacji. Swoją lokatę w sposób wyraźny może poprawić z kolei ekipa Brighton, ponieważ zagra ona z Leeds United. Należy zaznaczyć, że goście tego starcia nie będą na straconej pozycji – w końcu w pięciu ostatnich kolejkach tylko raz schodzili z boiska pokonani.

Najgorzej ponownie jawi się perspektywa meczu dla Sheffield United. W niedzielne popołudnie zespół ten ugości u siebie Tottenham. Sheffield United mające zero zwycięstw na koncie raczej nie sprawi problemów „Kogutom” które wciąż są w otwartej walce o tytuł mistrza Anglii. Po trzech porażkach w pięciu poprzednich starciach odbić będzie chciało się z kolei Newcastle United. „Sroki” czeka jednak trudny test – wyjazdowe spotkanie z Arsenalem.

 

fot.gettyimages.com