Football League Championship, czyli w skrócie Championship, nazywane jest zapleczem Premier League. Może i są to zespoły z takiego zaplecza. Nie można jednak zaprzeczyć temu, że widzowie chętnie nie śledzą tychże rozgrywek. Wręcz przeciwnie. Wiele osób (jeżeli tylko może) zasiada na angielskich trybunach. Kto nie może – siada przed TV, aby zobaczyć to, jak radzą sobie kluby z tej właśnie ligi.

Sezon 2022/2023

Początek sezonu przypadł na dni 30/31lipca. Wtedy to odbyły się pierwsze mecze takich zespołów jak:

  1. Wigan-Preston – 0:0,
  2. Luton-Birmingham – 0:0,
  3. Blackburn-Queens Park Rangers – 1:0.

To tylko trzy przykładowe mecze. W tych dwóch dniach odbyło się wiele więcej innych meczy, a wyniki nawet dzisiaj są możliwe do sprawdzenia. Podobnie, jeżeli chodzi o mecze, jakie odbywały się w pozostałych dniach tego sezonu, do dnia dzisiejszego.

Sytuacja w tabeli Championship

Co słychać w Championship? Aktualnie? Do końca obecnego sezonu jeszcze trochę czasu, więc tak naprawdę sytuacja w tabeli może się mocno zmienić. Może Wigan Athletic nie awansuje na pierwsze miejsce. Podobnie jak Blackpool. Są to bowiem dwa ostatnie zespoły znajdujące się w tabeli. Nie jest jednak powiedziane, że sytuacja nie zmieni się na samym początku. Aktualnie na pierwszym miejscu w tabeli znajduje się Burnley. Drugie miejsce należy do Sheffield United. Trzecie miejsce należy do Middlesbrough. Pomiędzy pierwszym a trzecim miejscem jest pięć punktów różnicy. Do końca sezonu może się naprawdę wiele zmienić, więc wierni kibice naprawdę powinni na bieżąco obserwować rozgrywki odbywające się w kolejnych dniach.

Koniec sezonu 2022/2023

Na 8 maja 2023 roku przypadają ostatnie rozgrywki w lidze Championship. Wtedy to zaplanowane są mecze poszczególnych zespołów:

  1. Wigan-Rotherham,
  2. Watford-Stoke,
  3. Norwich-Blackpool,
  4. Luton-Hull,
  5. Burnely-Cardiff.

Na ten dzień łącznie zaplanowanych jest dwanaście meczy tej ligi. Wszystkie rozpoczynają się o jednej godzinie. Jeden mecz na pewno będzie można obejrzeć na dedykowanych kanał sportowych. Pozostałych sytuację będzie można obserwować na bieżąco w świecie wirtualnym.

W poprzednim roku zwycięzcą został Fulham. Na drugiej lokacie znalazł się Bournemouth. Jak sytuacja wyglądać będzie teraz? Nie wiadomo. Dużo może się zmienić. Chociaż, na pewno nie brakuje osób, jakie mają już swoje typy, trzymając kciuki za to, co dzieje się na angielskich trybunach. Kibice już nie raz przekonali się, że rozgrywki piłki nożnej mogą okazać się ogromnym zaskoczeniem. Pozostaje więc oglądanie meczy ulubionego zespołu z angielskiego Championship. Tym bardziej że dwie pierwszy drużyny otrzymają należyty awans do pierwszej ligi – do słynnego Premier League. Warto dodać, że kolejne cztery zespoły (do miejsca szóstego), rozgrywają między sobą mecze barażowe. O awans będą mogli walczyć zwycięzcy dwumeczu. Warto również nadmienić, że drużyny, jakie znajdą się na trzech ostatnich miejscach, zaliczają spadek i zostaną umieszczone w tzw. League One. Czyli tam, gdzie żadna drużyna nie chciałaby się znaleźć.