Ranking UEFA niezbicie dowodzi, że angielska Premier League jest najlepsza na Starym Kontynencie. Z pewnością, w sezonie 2022/23 rozgrywki te będą jeszcze chętniej oglądane, wynika to z kilku powodów.

Gdzie będą największe emocje?

Ciekawie będzie w Liverpoolu, gdzie finalista Champions League przechodzi rewolucję kadrową. Z klubu odszedł Senegalczyk Sadio Mane, jednak życie nie zna próżni, tak więc niedługo dowiemy się o jakimś super wzmocnieniu. Ciężki sezon ma za sobą lokalny rywal, Everton który miał bić się o najwyższe laury, jednak rzeczywistość okazała się inna i do końca drżał przed degradacją. Teraz właśnie jest świetny czas, by wziąć skuteczny rewanż. Newcastle może być groźne dla wszystkich zważywszy, że dyrektorem sportowym został Dan Ashworth, który dla kibiców na Wyspach Brytyjskich jest synonimem sukcesu. Dotychczas, rozgrywki Premier League można było śledzić w Canal+, jednakże od sezonu 2022/23 sytuacja ta ulega zmianie. Wszystkie mecze premier league, kibice ligi angielskiej będą mogli teraz obejrzeć poprzez platformę streamingową Viaplay.

mecze premier league

Dlaczego angielska Premier League zapowiada się wyjątkowo ciekawie w sezonie 2022/23?

Pierwszym pozytywem zbliżającego się sezonu jest fakt, że awans do elity wywalczył zespół Nottingham Forest. Dla angielskiej piłki jest to jeden z najbardziej uznanych teamów, który po Puchar Europy sięgał dwukrotnie w 1979 oraz w 1980r. Oczywiście, nie wolno zapominać również o awansie Fulham co sprawia, że dojdzie do jeszcze jednych derbów Londynu. Do elity awansował też Bournemouth, który potrafi grać solidną piłkę. Po drugie, najlepsze kluby jak zwykle nie żałowały pieniędzy, by należycie wzmocnić składy pierwszych jedenastek, fani piłki nożnej z pewnością bardzo dużo spodziewają się po Norwegu, E. B. Haalandzie, który trafił z Borussii Dortmund do Manchesteru City. Można spodziewać się po Skandynawie świetnej gry, gdyż w aklimatyzacji ma mu pomóc ojciec, Alf- Inge Haaland, który przed laty był defensorem the Citizens. Manchester United lokalny rywal the Citizens jest specyficznym klubem zakontraktował Holendra, Erika Ten Haaga.

Co należy wiedzieć na temat praw do pokazywania Premier League?

Nadawca Viaplay przejmuje prawa do transmitowania najlepszej ligi świata od sezonu 2022/23, prawa te przysługują mu na co najmniej 8 lat. Pierwszy mecz Premier League u nowego operatora odbędzie się 5 sierpnia 2022r. Właśnie tego dnia rozpocznie się nowy sezon ligi angielskiej, dojdzie do derbów Londynu, Crystal Palace podejmie drużynę Arsenalu. Już w pierwszej kolejce sezonu 2022/23 dojdzie do bardzo ciekawych meczów tj. Everton vs Chelsea, West Ham vs. Manchester City. Piłkarze 'the Hammers’ jako pierwsi przekonają się o sile ofensywnej the Citizens, wzmocnionych zakupem prawdopodobnie najlepszego napastnika Skandynawii ostatnich lat, godnego następcy wielkich gwiazd norweskiej linii ataku na czele z T. A. Flo oraz O. G. Solskjaerem, którym jest eks- gracz BVB, E.B. Haaland. Sportowych emocji na najwyższym poziomie nie zabraknie, zważywszy, że kluby pokroju Leicester, West Ham oraz Newcastle coraz mocniej napierają na faworytów.