Premier League jest jedną z najsilniejszą ligą piłkarską na świecie, ranking UEFA wskazuje tę ligę jako najmocniejszą. Pracują tutaj najbardziej cenieni managerowie piłkarscy, piłkarze którzy uważani są za najlepszych, o tym jak mocne to rozgrywki świadczy fakt, że w 1/4 finału CL zameldowały się aż trzy zespoły z Wysp Brytyjskich.

Canal+ traci prawa do Premier League

Prawa do transmitowania rozgrywek ma Canal+, jednak od sezonu 2022/2023 przez kolejne sześć lat w posiadaniu praw będzie platforma Viaplay, gdzie będzie można śledzić premier league na żywo. Liga ta gromadzi zespoły, które są w stanie w poszczególnym meczu pokonać każdego przeciwnika ze stawki, fakt że Brighton, Everton bądź Burnley może zadziwić publikę i poradzić sobie z zespołem z top się sprawia, że fani nigdy nie mogą być do końca pewni tego jak potoczą się zawody.

Kto jest faworytem do triumfu w Premier League w sezonie 2021/2022?

Walka o triumf rozstrzygnie się pomiędzy Manchesterem City oraz Liverpoolem. Drużyny te dzieli jeden punkt w tabeli a do zakończenia rozgrywek pozostało jeszcze dziewięć kolejek, matematyczne szanse na tytuł nadal zachowały, londyńskie: Chelsea oraz Arsenal. 10 kwietnia 2022r. Manchester City zagra na swym obiekcie z Liverpoolem i wtedy może okazać się kto sięgnie po tytuł, ewentualny remis zapewne pozwoli uwierzyć jeszcze Chelsea, że możliwe jest zdobyciu mistrzostwa. The Blues ostatnio ma bardzo dobry bilans, wszystkie spotkania które rozegrało w ramach pięciu ostatnich kolejek zakończyło triumfem. Manchester City zaczęło się gubić, porażka z Tottenhamem oraz remis z Crystal Palace sprawiły, że inne zespoły doskoczyły, co powoduje, że liga jest teraz o wiele bardziej atrakcyjna niż była jeszcze niedawno. Manchester City jest zespołem z największym potencjałem, jednak głównym priorytetem wydaje się w tym przypadku zdobycie Champions League, przez co trochę odpuścili zmagania w lidze.

premier league na żywo

Fot. Oleksandr Osipov / shutterstock.com

Co poza walką o tytuł ciekawi fanów?

Z jednej strony walka o tytuł jest tym co rozgrzewa kibiców, jednak ciekawa jest również batalia o utrzymanie oraz o to które drużyny zakwalifikują się do europejskich pucharów. W dwudziestozespołowej stawce nawet trzynasty Brighton nie może być tak naprawdę niczego pewien, można powiedzieć, że zespół ten skomplikował sobie sytuację w tabeli na własne życzenie. Do niedawna wydawało się, że klub ten będzie bił się nawet o europejskie puchary, jednak fatalna passa przegranych spotkań sprawia, że można być niespokojnie chyba że klub wróci na właściwe tory i już 2 kwietnia ma szansę by pokazać, że kryzys już za nimi, kiedy to dojdzie do spotkania przeciwko Norwich City. Ekipa z Norwich zdaniem bukmacherów jest głównym faworytem do spadku, jednak triumf nad Brighton sprawiłby, że odżyłyby nadzieje na utrzymanie.

Do niedawna wydawało sie, że Newcastle Utd pomimo bogatego sponsora zanotuje spadek, jednakże Sroki ostatnio mogą imponować, nie zawsze wszystko im jeszcze wychodzi ale nawet gdy przegrywają jak z Evertonem to dobrze sie prezentują. Ciekawa będzie walka o top 4, gdzie polscy kibice w większości wspierają West Ham z Łukaszem Fabiańskim w składzie. Z pewnością sportowych emocji nie zabraknie.