Premier League jest według wielu najlepszą ligą na świecie, a z pewnością każdy może stwierdzić, że jest najbardziej wyrównana. Każda drużyna grająca w Angielskiej ekstraklasie jest mocna i bazuje na przygotowaniu fizycznym swoich zawodników, co z doskonałą techniką czyni ligę bardzo dynamiczną i szybką. Liga posiada najlepszych piłkarzy na świecie, co przyciąga coraz większe grono nowych kibiców, natomiast starsi, bardzo uważnie śledzą poczynania swoich ulubionych drużyn i dopingują ich z całych sił.

Gdzie oglądać mecze Premier League?

W Polsce prawa do Premier League aktualnie ma CANAL +. Mecz można oglądać w Internecie za pośrednictwem platformy Player – wystarczy wykupić odpowiedni pakiet z możliwością oglądania streamów online. Jeżeli chcemy oglądać transmisje Premier League z naszego domu, mecze dostępne są na programach CANAL+ Sport.

Faworyci do mistrzostwa

W połowie sezonu łatwiej można stwierdzić, kto wywalczy mistrza. Każdy ma już jakiś wgląd na tabelę oraz formę danej drużyny. Dużym faworytem do wygrania ligi zarówno przed sezonem, jak i teraz, jest Manchester City. Ekipa Pepa Guardioli po 20 meczach zajmuje pierwsze miejsce w lidze z dorobkiem 50 punktów.

City gra bardzo dobrze w defensywie, ponieważ drużyna obywateli straciła do tej pory tylko 12 bramek, a strzeliła 51, co czyni ich najbardziej bramkostrzelną ekipą w całej lidze. Kolejnymi drużynami, goniącymi Manchester są: Chelsea oraz Liverpool. „The Blues” z dorobkiem 42 punktów wyprzedzają Liverpool o jedno oczko i będą walczyć do końca, by uprzykrzyć życie obywatelom i „The Reds”.

Następną drużyną w tabeli (4 miejsce) jest Arsenal, co prawdziwego kibica nie powinno dziwić. Kanonierzy upodobali sobie tą pozycję i od sezonu 05/06 mogą spróbować dopisać sobie czwartą lokatę po raz siódmy.

transmisje premier league

MDI / shutterstock.com

Objawienia sezonu

Jeżeli chodzi o jakieś nie oczywistości, które w Premier League mają miejsce coraz częściej – dużą niespodzianką w tym sezonie jest West Ham. Drużyna z Łukaszem Fabiańskim w bramce plasuje się na 5 miejscu i potrafiła w tym sezonie wygrywać z takimi drużynami jak: Leicester, Chelsea, Liverpool, Tottenham Manchester City (puchar) , Manchester United (puchar)

Drugą ekipą, która bardzo pozytywnie zaskoczyła wszystkich w tym sezonie jest Wolverhampton. Mimo ósmego miejsca w tabeli, które nie robi wrażenia, drużyna Lage Bruno jest w tym sezonie dużym zaskoczeniem – po 18 rozegranych meczach stracili tylko 14 bramek i zgromadzili 25 punktów, wyprzedzając między innymi Leicester, czy Everton.

Najciekawsze mecze sezonu

Jak wiadomo, półmetek sezonu już prawie za nami, więc warto podsumować mecze, które były warte naszej uwagi i wzbudzały wielkie emocje, oraz przygotować się na te, które się jeszcze nie odbyły i z pewnością nie będą gorsze. Sezon Angielskiej ekstraklasy jest długi (trwa do 22 maja), więc czeka nas bardzo dużo światowej klasy meczy.

6 najciekawszych spotkań po połowie sezonu:

  • West Ham – Leicester (4 – 1),
  • Chelsea – Liverpool (1 – 1),
  • Manchester United – Arsenal (3 – 2),
  • Leicester – Manchester United (4 – 2),
  • West Ham – Liverpool (3 – 2),
  • Manchester City – Leicester (6 – 3)