Rozgrywki angielskiej Premier League po raz kolejny zapowiadają się arcyciekawie. Tym razem chodzi o spotkania w ramach 21. kolejki tej ligi, ponieważ to właśnie wtedy swoje mecze ponownie rozegrają ci, których interesuje mistrzowski tytuł. Poniżej przedstawiamy zapowiedź na trzy, najbardziej interesujące pojedynki.

Arsenal – Manchester United w środku kolejki

Podczas 21. kolejki Premier League absolutnie najciekawiej jawi się perspektywa dotycząca starcia Arsenalu z Manchesterem United. Rywalizacja ta jeszcze kilka lat temu mogła decydować o końcowych rozstrzygnięciach na czele ligowej tabeli, ale obecnie oba zespoły są na kompletnie różnych biegunach. Gospodarze pod rządami Mikela Artety od kilku tygodni kręcą się wokół środka tabeli, aczkolwiek pięć ostatnich meczów bez porażki dają nadzieję na coś więcej.

Z kolei Manchester United można klasyfikować jako lekkie zaskoczenie tego sezonu Premier League. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera na ten moment znajdują się na czele tabeli, choć równocześnie cały czas norweski szkoleniowiec musi liczyć się z krytyką. Nie zmienia jednak faktu, że United wyglądają w ostatnich tygodniach kapitalnie. Pięć meczów i aż cztery zwycięstwa muszą działać na wyobraźnie.

Zobacz także: Podsumowanie 19. kolejki Premier League

Leicester oraz Leeds United gwarantujące ofensywny futbol

Emocji nie powinno zabraknąć także w spotkaniu Leicester City – Leeds United. Obie drużyny grają bowiem niezwykle ofensywnie, a do tego w osiągnięciu celów brakuje im po prostu zwycięstw. Należy zatem zakładać, że czeka na świetny pojedynek, w którym za strzelanie bramek odpowiedzialne będą nazwiska z linii ofensywnych.

Patrząc na ostatnie pięć spotkań wydaje się, że faworytami są gospodarze, którzy mając trzy mecze wygrane z rzędu przedłużają swoje szanse nawet na mistrzowski tytuł. Obecnie, popularne „Lisy” tracą dwa punkty do prowadzącego Manchesteru United, dlatego każde potknięcie może mieć znaczenie. Z kolei Leeds jest najlepszym beniaminkiem, który nie boi się nikogo. Wyniki są więc mało stabilne, ale spokojna pozycja w środku tabeli jest raczej pewna.

Liverpool goniący liderów. Na drodze West Ham United

W przedostatnim starciu 21. kolejki Premier League na stadionie West Hamu United w Londynie dojdzie do naprawdę interesującego starcia. Do stolicy zawita bowiem Liverpool, który musi szukać punktów. Ostatnie tygodnie są naprawdę złe dla mistrzów Anglii, ponieważ nie zanotowali oni ani jednego zwycięstwa nawet jednego pojedynku. To wiązało się ze spadkiem na czwartą lokatę, a dodatkowo strata do lidera wzrosła do sześciu oczek.

Z kolei West Ham United prezentuje się zdecydowanie lepiej. W tym samym okresie – pięciu starć – londyńczycy wygrywali trzy razy z rzędu, a do tego dołożyli kolejne dwa remisy. Klub, który reprezentuje Łukasz Fabiański plasuje się dzięki temu siódmej pozycji, która daje nadzieję nawet na grę o europejskie puchary. Na ten moment West Ham do piątego miejsca traci dwa punkty.

 

fot.gettyimages.com