Premier League to czołowa liga piłkarska w Europie, przez wielu kibiców uważana za najbardziej emocjonujące rozgrywki na świecie. Kluby grające w tej lidze mają największe budżety i zatrudniają najlepszych piłkarzy. Piękne stadiony, pełne zagorzałych i fanatycznych kibiców tworzą fantastyczną atmosferę.

Powrót Cristiano Ronaldo

Uznane w piłkarskim świecie marki, co roku przystępują do wyścigu o tytuł mistrza Anglii. Przed obecnym sezonem do Manchesteru United wrócił Cristiano Ronaldo, bezsprzeczna gwiazda futbolu w XXI wieku. Manchester City po nieudanym finale Ligii Mistrzów również wyruszył na zakupy kupując Jacka Grealisha, nazywanego nowym Beckhamem. W stawce poza klubami z Manchesteru są też: obrońca tytułu Ligii Mistrzów – Chelsea, prowadzony przez futbolowego geniusza Liverpool, odradzający się Arsenal, potrafiący postawić się każdej drużynie świata Tottenham czy Leicester, które po sensacyjnym mistrzostwie w 2016, na stałe zagościła się czołówce ligi. Przed nami najważniejsze pytanie- kto zdobędzie mistrzostwo Anglii 2021/2022? Sprawdzamy typy na premier league.

typy na premier league

Fot. ph.FAB / shutterstock.com

Kto zdobędzie Mistrzostwo Angii?

Mimo, że na papierze, wiele klubów Premier League posiada kadry pozwalające na mistrzowskie aspiracje, Manchester City zdecydowanie prowadzi w stawce. Zespół, którego trenerem jest Pep Guariola, od lat konsekwentnie buduje drużynę, w której nie ma słabych punktów. Rewelacyjni Kevin De Bruyne, Raheem Sterling czy młody Phill Foden prowadzą zespół do kolejnych wygranych i to właśnie w „The Citizens” bukmacherzy widzą przyszłego mistrza Anglii (STS – 1.11). Jedynym klubem, który realnie może zagrozić „Obywatelom” zdaje się być Liverpool FC. Drużyna mająca swoją siedzibę na Anfield Road, z małymi potknięciami goni zespół z Manchesteru. Świetny sezon rozgrywa Mohamed Salah, przewodzący w tabeli strzelców. Szanse Liverpoolu na zdobycie mistrzostwa są dużo wyższe (STS  – 7.75) niż pozostałych zespołów z grupy pościgowej. Trzecia w tabeli Chelsea, według bukmacherów gra zbyt nierówny futbol i ma zbyt wiele punktów straty do pierwszego miejsca, by realnie zagrozić drużynie City (STS – 80.00).

Typy na Premier League

Warto przyjrzeć się też innym zakładom, proponowanym przez bukmacherów, związanych z Premier League. Niewątpliwie ciekawa będzie walka o czwarte miejsce, które zapewnia udział w eliminacjach do Ligii Mistrzów. Na TOP4, poza wspomnianą wyżej trójką, najwyższe szanse ma Manchester United (STS – 2.60), mający w swoim składzie Cristiano Ronaldo i Bruno Fernandesa. Kolejnym zespołem, który powalczy o awans do najbardziej elitarnych rozgrywek klubowych na świecie jest Tottenham (STS – 2.60). Bukmacherzy widzą też duże możliwości na to, że Arsenal, po kilku latach poza Ligą Mistrzów, znajdzie się w czołowej czwórce i dostanie szansę na walkę o powrót do Champions League w eliminacjach (STS- 3.60).

Jeśli chodzi o wyścig o koronę króla strzelców, bukmacherzy nie mają wątpliwości, że zgarnie ją Mo Salah (STS- 1.30), tuż za nim obstawiają Cristiano Ronaldo (STS-11.00) oraz Diogo Jote (STS- 13.00).