Obecny sezon Premier League 2021/22 wchodzi w decydująca fazę, w którym drużyny będą walczyć o każdy punkt, aby zamienić swój końcowy cel na końcowy sukces. Grudniowe mecze są najbardziej ciekawe, ze względu na Boxing Day (26 grudnia), gdzie rozgrywana jest cała pełna kolejka. Jednak ten sezon angielskiej ekstraklasy obfituje w sporą ilość niespodzianek, dlatego trzeba uważać i dokładnie obserwować co dzieje się na angielskich boiskach.

Gdzie obejrzeć i obstawiać?

Gdzie jest najlepsza premier league transmisja? Obecnie w Polsce prawo do transmisji ma Canal+ oraz pochodna Player+, w których na żywo można zobaczyć zmagania na angielskich boiskach.

Darmowe transmisje tekstowe pojawiają się na takich stronach jak sofascore, flashscore (tu opcja komentatora), czy meczyki.pl, gdzie śmiało można obserwować mecze na żywo za darmo.
Warto jednak wykupić abonament na jednej ze stron ze względu na to, że ten sezon obfituje w niesamowite mecze i ciągłe zwroty akcji. Arsenal na początku sezonu był w strefie spadkowej, a obecnie bije się o miejsce w Lidze Mistrzów na przyszły sezon.

West Ham zaskakuje cały świat przez dobrą dyspozycję drużyny Davida Moyes’a. Dlatego bukmacherzy mają z tą ligą trudne chwile. Na większości serwisów bukmacherskich takich jak Fortuna, STS, czy Betfan i Betclic gdzie znajdziemy wiele zakładów, zwykłych czy łączonych, opierających się na angielskiej lidze. Każda z tych stron często ma promocje dla nowych użytkowników, dzięki czemu nowi gracze mogą skorzystać na okazji.

Premier League sezon 2021/22

Jak było wspomniane na początku sezon angielskiej ekstraklasy wchodzi w decydująca fazę. Każda z drużyn będzie musiała solidnie się przyłożyć do tego, aby osiągnąć swoje cele w lidze. To połowa sezonu, a na prowadzenie wysunęły się już trzy drużyny, które na pewno będą walczyć o mistrzostwo Anglii, a są to: Manchester City, Liverpool oraz Chelsea.

Obecnie The Citizens mają przewagę jednego punktu nad Liverpoolem i czterech oczek nad The Blues. Najbliżej stawki o grę w europejskich pucharach jest również Arsenal, West Ham i Manchester United, które wyglądają na głównych pretendentów do miejsca gwarantującego grę w Lidze Mistrzów. W czubie tabeli jeszcze wszystko może się zmienić. Kluczowe dla całego sezonu na pewno będą mecze pomiędzy tą topową trójką.

premier league transmisja

Kluczowe spotkania

  • Chelsea – Liverpool (02.01.2022 r.)
  • Manchester City – Chelsea (15.01.2022 r.)
  • Manchester City – Liverpool (09.04.2022 r.)

Oczywiście po drodze drużyny te będą spotykały jeszcze niewygodnych przeciwników, którzy również mają coś do powiedzenia odnośnie swojej pozycji w tabeli.

Każdemu z tych zespołów została runda rewanżowa, co oznacza, że każdego z nich czekają mecze z Arsenalem, Tottenhamem, Manchesterem United i West Hamem, Do niespodzianki mogą również doprowadzić drużyny Leicester, czy Wolves, które lubią zaskakiwać i okradać z punktów zespoły z TOP 6.

Każdy z zespołów ma przed sobą bardzo podobny terminarz i ciężko wytypować kto odniesie końcowy triumf. Kluczowe dla walki o puchar będą bezpośrednie mecze oraz spotkania z pozostałymi rywalami, w których nie można stracić punktów.